Uudiskiri 11.08.2016

Hea osaleja!
Jooksuni on jäänud veel 16 päeva. Käesoleva uudiskirja eesmärk on tutvustada võistlust ning jagada soovitusi selleks, et saaksite toreda elamuse osaliseks 27. augustil.

Hea meel on tõdeda, et Matkasport auhindade osas ning SIS Eesti on otsustanud meile abiks tulla jooksuürituse esmakordsel korraldamisel. SiS GO Electrolyte jook ning energiageelid on ka Lahemaa Challenge rajal osalejatele käepärast teeninduspunktides. Lisaks oleme ära toonud toitumisalased soovitused maratonijooksjalt Kristo Reinsalult, kes on ka ise SIS toodete tarbija.

Korraldajate vastused enim levinud küsimustele:
Küsimus: Mis varustust mul vaja läheb?
Vastus: Raja profiil on pigem lauge ning näiteks matkakeppe vaja ei lähe. Kuna rajal on erineva pikkusega etappe ning rada võistluskeskust korduvalt ei läbi, siis palun arvestada, et vajalikud asjad tuleks rajale kaasa võtta. Näiteks kui vajatakse lisasööki või -jooki rajal ning ei piisa teeninduspunktidest. Alternatiiv on paluda enda tiimiliikmetel pakkuda toetust teeninduspunktides. Nädal enne üritust täpsustame ka kohustuliku varustuse osalejatele.

Küsimus: Mis pinnasel jooksmine toimub?
Vastus: Rada jaguneb erinevate pinnaste vahel umbkaudu järgnevalt: maastik 68%, kruusatee 19% ning asfalt 13%.

Küsimus: Millal tulemused avalikustatakse?
Vastus: Tulemused avalikustatakse hiljemalt 24h möödumisel ürituse lõppemisest. Ürituse FB lehele lisatakse viide tulemustele.

Küsimus: Mis juhtub kui ma ei saa osaleda?
Vastus: Esimene soovitus oleks leida endale asendus. Kui seda ei õnnestu teha, siis esimesel aastal oleme otsustanud tagada loobujale tasuta osalemise järgmine aasta eeldusel, et meid on informeeritud enne võistluspäeva enda eemale jäämisest.


Eelnevale lisaks valik inglise keelseid artikleid maastiku- ja ultrajooksu portaalidest. Loodame, et sealt leiab kasulikku nii kogenud kuid ka esmakordne ultrajooksja.
Toitumine

Tempo valik

Elu esimene ultrajooks

Üks meie toetajatest, Matkasport, on toonud välja omapoolsed soovitused varustuse osas, mida võib käesoleva jooksuvõistluse ajal vaja minna. Lisaks on hetkel käimas Matkaspordis allahindlus suuremale kaubavalikule.

Jooksusäärised
Icebug Jooksusäärised Ferrino X-TRACK säärised
Maastikujooksu tossud
Icebug ACCELERITAS M OCR meestele Icebug ACCELERITAS W OCR naistele Icebug ACCELERITAS5 RB9X meestele Icebug ACCELERITAS5-L RB9X naistele
Selja- ning vöökotid
Ferrino X-TRACK 8 Ferrino X-CROSS Ferrino X-SPEEDY Jack Wolfskin vöökott
Kerged joped
La Sportiva HAIL meeste jope La Sportiva HAIL naiste jope

Järgmine uudiskiri nädal enne ürituse algust.

Aeg: 26.08.2017
Koht: Võsu, Lääne-Virumaa
Distantsid:
 • teatejooks 100km
 • individuaal 100km
 • individuaal 30km
 • Email: lahemaa[@]running100k.ee
 • Telefon: -
 • Toetajad:
  MATKaSPORT

  SIS Eesti

  Buff

  FuelBelt

  MedPoint

  Vihula vald

  Mets